KAMPANIA SPOŁECZNA

Ratujemy Muzeum Techniki

Jest to kampania poświęcona ratowaniu dorobku polskiej i światowej techniki, zgromadzonej w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

PRZEJDŹ DO STRONY

Celem kampanii jest poinformowanie polskiego społeczeństwa o obecnej trudnej sytuacji Muzeum Techniki, która jeśli nie zostanie rozwiązana, doprowadzi do jego likwidacji. Wierzymy, że Polacy, ceniąc dorobek naszych wynalazców, podpiszą się pod wspólną deklaracją, której celem jest przekonanie władz, że warto ocalić naszą polską historię w dziedzinach techniczno-inżynierskich. W trakcie kampanii będziemy systematycznie prezentować najcenniejsze eksponaty zgromadzone w Muzeum Techniki. Wiemy, że uratować Muzeum Techniki od likwidacji możemy tylko i wyłącznie razem i dlatego liczymy na każde wsparcie.

Jeśli tak jak my uważasz, że warto rozwijać wiedzę i poznawać wkład Polski w rozwój cywilizacji technicznej świata i Europy pomóż nam uratować Muzeum Techniki i wypełnij deklarację poparcia.
Bo za kilka tygodni może już go nie być!

Mając świadomość skali problemu Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej zainicjowało kampanię społeczną "Ratujemy Muzeum Techniki". Uważamy, że niezależnie od zmian, jakie powinny zostać wprowadzone w Muzeum Techniki, jego obecność w Polsce jest niezbędna. W każdym roku prawie 200.000 młodych osób odwiedza tą placówkę i uczestniczy w cyklu edukacyjnym poświęconym ewolucji polskiej techniki. To Ci młodzi ludzie w niedalekiej przyszłości będą budować naszą Polskę. Likwidacja miejsca, gdzie mogą zbudować fundament wiary, że Polacy są w stanie tworzyć zaawansowane rozwiązania techniczne z pewnością wpłynęłaby niekorzystnie na możliwości utrzymania autonomii naszego kraju w dziedzinach techniki.

Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich Polaków, którzy chcą być dumni z naszych osiągnięć - przyłączcie się do kampanii i wypełnijcie deklarację poparcia. Polska jest krajem, z którego z powodzeniem możemy być dumni i utrzymajmy to, co daje początek nowym pokoleniom polskich inżynierów i techników. Tylko w ten sposób Polska może być maksymalnie niezależnym i suwerennym krajem.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO KAMPANII
Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco informacje dotyczące naszych działań lub jeśli

  • liczą się dla Ciebie osiągnięcia polskiej techniki i chcesz pomóc w ich promocji
  • uważasz, że warto zadbać o polską młodzież i dać jej wsparcie w odnalezieniu pracy na terenie Polski
  • chcesz, aby nasza gospodarka stanowiła prawdziwą konkurencję dla gospodarek bardziej rozwiniętych
  • uważasz, że polskie produkty powinny być dostępne w zagranicznych sieciach sprzedaży
dołącz do Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej i razem budujmy Polskę taką, z której zawsze będziemy dumni.

ZŁÓŻ WNIOSEK JUŻ DZISIAJ

Wsparli Nas

Powiązane aktualności

Odpowiedzi z Kancelarii Premiera Rady Ministrów oraz Ministerstw w sprawie Muzeum Techniki

DZIAŁANIE
07.09.2016

Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, w którym każdy z nas ma swój cenny udział, osiągnęliśmy pierwszy cel, jakim jest zwrócenie uwagi decydentów na fakt obecności problemu Muzeum Techniki i Przemysłu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

SWTP rozpoczęło wysyłkę listów do Prezesa Rady Ministrów

DZIAŁANIE
19.07.2016

19 lipca 2016 roku o godzinie 11:30 został wysłany pierwszy list do Pani Premier Beaty Szydło, w którym Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej zwraca się z prośbą o wsparcie w rozwiązaniu problemu, z jakim boryka się Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Poloneza czas zacząć

FILM
14.07.2016

Czwarta część wystawy poświęconej polskiej motoryzacji to spotkanie z Polonezem, który swoje życie rozpoczął w drugiej połowie lat siedemdziesiątych.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Muzeum dźwięku

FILM
06.07.2016

Jeszcze niedawno dźwięku słuchaliśmy z płyt winylowych. Paradoksalnie dzisiaj, pomimo iż człowiek w dokonał znaczące postępy w dziedzinie zapisu dźwięku, płyty winylowe cieszą się nadal zainteresowaniem. Kolejny odcinek pokazuje, jak przebiega proces zapisu płyty winylowej.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Tajemnice ENIGMY

FILM
04.07.2016

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo popularnym urządzeniem na początku XXw były mechaniczne maszyny szyfrujące. Szczególną rolę odegrała maszyna Enigma, której zasadę działania uwieczniliśmy na filmie. Zapraszamy na seans.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

SWTP na XXV Kongresie Techników Polskich i III Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich

WYDARZENIE
20.06.2016

Wczoraj zakończyło się łączone wydarzenie XXV Kongres Techników Polskich i III Światowy Zjazd Inżynierów Polskich. W wydarzeniu wzięło udział 450 uczestników z Polski i zza granicy, reprezentujący przedsiębiorstwa i stowarzyszenia, obecni oraz byli przedstawiciele najwyższych władz państwowych i lokalnych.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Inne media

Ratujmy Muzeum Techniki

Stowarzyszenie Polskich Mediów
18.07.2016

Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie jest zagrożone likwidacją!

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Ratujmy Muzeum Techniki

Warszawska Izba Gospodarcza
18.07.2016

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Ministrowie na ratunek Muzeum Techniki

Superexpress TV
18.07.2016

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Akcja ?Ratujemy Muzeum Techniki?

RadioPolska
18.07.2016

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Telewizyjny Kurier Warszawski: 16.07.2016

TVP 3 - WARSZAWA
18.07.2016

CZYTAJ CAŁOŚĆ
Następna inicjatywywa

Edukacja o Polskiej Przedsiębiorczości