4 lata temu

Tajemnice ENIGMY

FILM

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo popularnym urządzeniem na początku XXw były mechaniczne maszyny szyfrujące. Szczególną rolę odegrała maszyna Enigma, której zasadę działania uwieczniliśmy na filmie. Zapraszamy na seans.

Maszyna szyfrująca ENIGMA znajduje się w zbiorach Muzeum Techniki i Przemysłu. Wykorzystując jej pełną sprawność zasymulowaliśmy jej działanie polowe szyfrując słowo "MUZEUM". Zapraszamy na film.

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej oraz Muzeum Techniki i Przemysłu, rozpoczynamy cykl programów poświęconych eksponatom znajdującym się w zbiorach Muzeum Techniki i Przemysłu. Zapraszamy


Odpowiedzi z Kancelarii Premiera Rady Ministrów oraz Ministerstw w sprawie Muzeum Techniki

DZIAŁANIE
07.09.2016

Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, w którym każdy z nas ma swój cenny udział, osiągnęliśmy pierwszy cel, jakim jest zwrócenie uwagi decydentów na fakt obecności problemu Muzeum Techniki i Przemysłu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

SWTP rozpoczęło wysyłkę listów do Prezesa Rady Ministrów

DZIAŁANIE
19.07.2016

19 lipca 2016 roku o godzinie 11:30 został wysłany pierwszy list do Pani Premier Beaty Szydło, w którym Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej zwraca się z prośbą o wsparcie w rozwiązaniu problemu, z jakim boryka się Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Poloneza czas zacząć

FILM
14.07.2016

Czwarta część wystawy poświęconej polskiej motoryzacji to spotkanie z Polonezem, który swoje życie rozpoczął w drugiej połowie lat siedemdziesiątych.

CZYTAJ CAŁOŚĆ