Bezpłatne spektakle online w ramach programu

04.06.2020

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT wraz z partnerami: Fundacją Damy Radę - z Kulturą, Krakowskim Teatrem Komedia, HRCGROUP.PL, Wydawnictwem Sigma-NOT realizuje zadanie "Regiony Polski". Zadanie to dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020".

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Odpowiedzi z Kancelarii Premiera Rady Ministrów oraz Ministerstw w sprawie Muzeum Techniki

DZIAŁANIE
07.09.2016

Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, w którym każdy z nas ma swój cenny udział, osiągnęliśmy pierwszy cel, jakim jest zwrócenie uwagi decydentów na fakt obecności problemu Muzeum Techniki i Przemysłu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

SWTP rozpoczęło wysyłkę listów do Prezesa Rady Ministrów

DZIAŁANIE
19.07.2016

19 lipca 2016 roku o godzinie 11:30 został wysłany pierwszy list do Pani Premier Beaty Szydło, w którym Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej zwraca się z prośbą o wsparcie w rozwiązaniu problemu, z jakim boryka się Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Poloneza czas zacząć

FILM
14.07.2016

Czwarta część wystawy poświęconej polskiej motoryzacji to spotkanie z Polonezem, który swoje życie rozpoczął w drugiej połowie lat siedemdziesiątych.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Muzeum dźwięku

FILM
06.07.2016

Jeszcze niedawno dźwięku słuchaliśmy z płyt winylowych. Paradoksalnie dzisiaj, pomimo iż człowiek w dokonał znaczące postępy w dziedzinie zapisu dźwięku, płyty winylowe cieszą się nadal zainteresowaniem. Kolejny odcinek pokazuje, jak przebiega proces zapisu płyty winylowej.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Tajemnice ENIGMY

FILM
04.07.2016

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo popularnym urządzeniem na początku XXw były mechaniczne maszyny szyfrujące. Szczególną rolę odegrała maszyna Enigma, której zasadę działania uwieczniliśmy na filmie. Zapraszamy na seans.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Strona 1 z 2