4 lata temu

Poloneza czas zacząć

FILM

Czwarta część wystawy poświęconej polskiej motoryzacji to spotkanie z Polonezem, który swoje życie rozpoczął w drugiej połowie lat siedemdziesiątych.

W Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie zgromadzone są najciekawsze egzemplarze Poloneza. Można tam odnaleźć zarówno wersję terenową, nazwaną Polonez Analog, jak i jedyny egzemplarz sportowej wersji Poloneza z silnikiem Ferrari, czyli Stratopoloneza.


Odpowiedzi z Kancelarii Premiera Rady Ministrów oraz Ministerstw w sprawie Muzeum Techniki

DZIAŁANIE
07.09.2016

Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, w którym każdy z nas ma swój cenny udział, osiągnęliśmy pierwszy cel, jakim jest zwrócenie uwagi decydentów na fakt obecności problemu Muzeum Techniki i Przemysłu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

SWTP rozpoczęło wysyłkę listów do Prezesa Rady Ministrów

DZIAŁANIE
19.07.2016

19 lipca 2016 roku o godzinie 11:30 został wysłany pierwszy list do Pani Premier Beaty Szydło, w którym Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej zwraca się z prośbą o wsparcie w rozwiązaniu problemu, z jakim boryka się Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Muzeum dźwięku

FILM
06.07.2016

Jeszcze niedawno dźwięku słuchaliśmy z płyt winylowych. Paradoksalnie dzisiaj, pomimo iż człowiek w dokonał znaczące postępy w dziedzinie zapisu dźwięku, płyty winylowe cieszą się nadal zainteresowaniem. Kolejny odcinek pokazuje, jak przebiega proces zapisu płyty winylowej.

CZYTAJ CAŁOŚĆ