4 lata temu

Odpowiedzi z Kancelarii Premiera Rady Ministrów oraz Ministerstw w sprawie Muzeum Techniki

DZIAŁANIE

Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, w którym każdy z nas ma swój cenny udział, osiągnęliśmy pierwszy cel, jakim jest zwrócenie uwagi decydentów na fakt obecności problemu Muzeum Techniki i Przemysłu.

Przedstawiciel kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w oficjalnej odpowiedzi skierował sprawę do trzech ministerstw i polecił udzielić nam odpowiedzi dotyczącej możliwości rozwiązania problemu Muzeum. Do dnia 7 września 2016 roku wpłynęły do Stowarzyszenia dwie odpowiedzi, których treść zamieszczona jest w załączniku

Odpowiedzi, jak daje się zauważyć, nie precyzują w żaden sposób sposobu rozwiązania problemu finansowania Muzeum Techniki i Przemysłu oraz zgromadzonych w nim eksponatów. W ślad za nimi rosną nasze wątpliwości, czy przyszłe funkcjonowanie tej jednostki zostanie zabezpieczone.


SWTP rozpoczęło wysyłkę listów do Prezesa Rady Ministrów

DZIAŁANIE
19.07.2016

19 lipca 2016 roku o godzinie 11:30 został wysłany pierwszy list do Pani Premier Beaty Szydło, w którym Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej zwraca się z prośbą o wsparcie w rozwiązaniu problemu, z jakim boryka się Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Poloneza czas zacząć

FILM
14.07.2016

Czwarta część wystawy poświęconej polskiej motoryzacji to spotkanie z Polonezem, który swoje życie rozpoczął w drugiej połowie lat siedemdziesiątych.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Muzeum dźwięku

FILM
06.07.2016

Jeszcze niedawno dźwięku słuchaliśmy z płyt winylowych. Paradoksalnie dzisiaj, pomimo iż człowiek w dokonał znaczące postępy w dziedzinie zapisu dźwięku, płyty winylowe cieszą się nadal zainteresowaniem. Kolejny odcinek pokazuje, jak przebiega proces zapisu płyty winylowej.

CZYTAJ CAŁOŚĆ